• MENU
cancel

Úprava očných viečok

 

BLEPHAROPASTIKA -   CHIRURGICKO-ESTETICKÁ ÚPRAVA OČNÝCH VIEČOK

Operácia očných viečok je v estetickej a plastickej chirurgii jednou z najčastejších operácií. Horné viečka začínajú obyčajne ovísať v tretej dekáde života a spôsobujú starší a smutnejší výraz tváre. Sú častým problémom, ktorý sa s pribúdajúcim vekom týka mnoho mužov a žien. Ideálnym riešením je úprava viečok (redukcia prebytočnej kože) alebo blepharoplastika. Mnoho ľudí má však obavy z komplikácií alebo z viditeľných jaziev, ktoré by sa len ťažko hojili. V PlasticCenter s úspechom využívame najmodernejšiu techniku, ktorá umožňuje uskutočniť úpravu viečok v omnoho kratšom časovom intervale, iba v miestnom znecitlivení (v lokálnej anestézii) a s obmedzením viditeľných jaziev. Pri precízne vykonanom zákroku minimalizujeme riziká, obmedzujeme krvácanie, predchádzame pooperačnej bolestivosti, opuchom či podliatinám a zároveň nastupuje rýchle hojenie. Zákrok je zároveň iba ambulantný a časovo nenáročný.

Vďaka individuálnemu prístupu k liečbe klienta sa skracuje doba hojenia. Problematikou viečok sa zaoberáme ucelene a všetky korekcie vykonávame s plným rešpektom k prirodzenej anatómii funkcií a fyziológii očných viečok, oka a slzných orgánov.

Predoperačná príprava

Predoperačná príprava spočíva vo vysadení liekov riediacich krv. Pred samotným zákrokom klienta odlíčime a umyjeme tvár mydlom a vodou. Odporúčame si so sebou priniesť aj slnečné okuliare. 

Priebeh operácie

Operácia sa vykonáva v lokálnej anestézii, v polohe v ľahu na chrbte. Pri operácii sa odstraňuje vopred vyznačený nadbytok kože a tuku. Operácia sa ukončuje zošitím kože viečok a naložením fixačnej náplasti. 

Pooperačná starostlivosť

Prvé dni musí klient dodržiavať prísny kľudový režim. Najideálnejšia poloha je polosed. Klient by sa nemal predkláňať, dvíhať ťažšie predmety a eliminovať činnosti, ktoré výrazne zvyšujú krvný tlak. Neodporúča sa ani pozeranie televízie. Niekoľko nocí po výkone je vhodné spať na chrbte, so zvýšenou polohou hlavy, s použitím dvoch vankúšov. Ak pacient leží na boku, na danej strane môže dôjsť k zvýšenému opuchu. Do vybratia stehov je zakázané kúpanie a saunovanie. Kľudovým režimom a dodržiavaním stanovených zásad sa zníži riziko pooperačného krvácania, vznik modrín a opuchov.

K uzatvoreniu rán dochádza v priebehu 48 hodín. Stehy sa odstraňujú na 5 – 7 deň po operácii. Následne je možné si naniesť jemný make-up. Jazvy sú zo začiatku ružové. Časom blednú, mäknú a stávajú sa menej viditeľné.

Bežné denné aktivity môže klient začať vykonávať od 2 týždňov po operácii. S cvičením môže začať na 3.až 4. týždeň. Veľmi dôležitá je ochrana pred slnečným žiarením počas obdobia 3 mesiacov a to krémami s UV filtrom 50. 

Rekonvalescencia

Proces hojenia a rekonvalescencie je individuálny. V niektorých prípadoch sa môže odlišovať od štandardného hore uvedeného procesu hojenia. Veľkú úlohu zohráva individuálna schopnosť hojenia a prístup pacienta k dodržiavaniu doporučenej pooperačnej liečby. V prvých dňoch po operácii sú oči citlivejšie, na očných viečkach a v okolí očí môžu vzniknúť modriny a opuchy, ktoré po niekoľkých dňoch zmiznú.

Cenník zákroku

DC Blepharoplastika

Korekcia očných viečok

Korekcia poklesu horných viečok (90 min) od 590 €
Korekcia dolných viečok (90 min) od 690 €
Korekcia horných a dolných viečok (120 min) od 1090 €
Korekcia dolných viečok s laterálnou kantopexiou (90 min) od 1190 €
Rekonštrukcia viečok po resekcii tumoru alebo traumatickej strate lalokovou plastikou 780 €
Korekcia ektropia malá (1 oko) 290 €
Korekcia ektropia veľká (1 oko) 390 €
Korekcia epikantu (1 strana) 310 €
Korekcia epikantu (2 strany) 410 €
Objednajte sa Objednajte sa
cancel