• MENU
cancel

Lipotransfer

 

Lipotransfer je novinkou v oblasti estetickej medicíny. Ide o využitie vlastného tuku ako výplňového materiálu, ktorého využitie je naozaj širokospektrálne. Či už máte záujem o zväčšenie pier, vyhladenie vrások, korekciu jaziev, zlepšenie kontúr tváre, ale taktiež aj o zväčšenie prsníkov či modeláciu pozadia, lipotransfer je tou správnou voľbou a má viacero výhod.

Hlavnou výhodou je, že jeden zákrok Vám prinesie hneď dve zlepšenia – odstránenie prebytočného tuku na nežiadúcom mieste a jeho následnú aplikáciu na miestach, ktoré chcete vylepšiť. ďalšou výhodou je, že do tela sa nedostávajú žiadne telu cudzie umelé výplľové materiály, ale pracuje sa len s vlastným tukom, ktorý je telu prirodzený a najbližší. Dôvodom, prečo čoraz viac mužov a žien vyhľadáva lipotransfer je ten, že výsledky sú viditeľné hneď po zákroku, efekt je dlhodobý a naviac je minimálne bolestivý.

Príprava pred operáciou

Lipotransfer patrí medzi menej náročné estetické zákroky a tomu zodpovedá aj predoperačná príprava. Samotná príprava pozostáva z konzultácie s odborným lekárom, na ktorej klient vyjadrí svoje predstavy a očakávania od zákroku. Lekár ich následne posúdi, navrhne vhodné riešenia a oboznámi klienta so samotným priebehom operácie. Ďalšie podrobnosti ako užívanie liekov s obsahom kyseliny acetylsalicylovej, protizápalových liekov alebo fajčenia pred a po zákroku taktiež posúdi lekár.

Priebeh operácie

Lipotransfer trvá približne tri hodiny a vo väčšine prípadov nie je potrebná celková anestézia. Zákrok pozostáva z odsatia tuku z problematických partií, tento tuk potom prechádza istým spracovaním a následne sa tie najkvalitnejšie bunky aplikujú na požadované miesto.

Poopera?né obdobie

Po tomto zákroku nie je nutná hospitalizácia – klient po zákroku odchádza domov. Po výkone sa v zasiahnutých miestach môže objaviť menší opuch či začervenanie, no tieto príznaky zvyčajne ustúpia do 3-10 dní.

Cenník zákroku

Objednajte sa Objednajte sa
cancel