• MENU
cancel

Labioplastika

 

Labioplastika je plastická operácia intímnych partií. Jedná sa o zákrok, pri ktorom sa odstráni nadmerná koža a tkanivo labií a upraví sa do požadovaného tvaru. Operácia je vyhľadávaná najmä ženami, ktorým abnormálna dĺžka a tvar pyskov narušuje intímny život, znepríjemňuje nosenie plaviek a bielizne, či prekáža pri športe. Dôvody pre labioplastiku však môžu byť aj čisto estetické, kedy zväčšené ohanbie žene uberá na sebavedomí. Abnormálny stav pyskov je síce nepríjemnou, ale ľahko riešiteľnou záležitosťou. Tento časovo nenáročný zákrok má veľkú výhodu – koža v tejto oblasti sa zvyčajne hojí veľmi rýchlo. Omladenie ohanbia môže vo veľkej miere zlepšiť osobný aj sexuálny život.

Pred operáciou

Okrem dovŕšenia pohlavnej dospelosti a dôkladného predoperačného vyšetrenia a konzultácií, nie je na zákrok potrebná žiadna ďalšia zložitejšia príprava.

Priebeh operácie

Labioplastika sa zvyčajne vykonáva v celkovej anestézii, avšak je možné ju vykonať aj len s lokálnym umŕtvením oblasti. Pri zákroku sa operatívne odstráni nadbytočná časť tkaniva. Výsledkom je ich zmenšenie a obnovená elasticita už za 6 týždňov od podstúpenia operácie. Pri atrofii veľkých pyskov ohanbia, teda pri strate ich objemu a elasticity sa dá operáciou docieliť aj ich zväčšenie.

Rez a rozsah odobratia tkaniva sa uskutočňuje s ohľadom na maximálne zachovanie nervových zakončení a citlivosti. Na našej klinike sú používané vstrebateľné stehy, ktoré samé vypadnú po dobu približne 2 týždňov. Okrem rutinných kontrol, nie je nutná ďalšia invazívna lekárska starostlivosť. Jazva po samotnej operácii je veľmi jemná a takmer neviditeľná. Odporúčaný pobyt v nemocnici po zákroku, nebýva dlhší ako jeden deň.

Pooperačný režim a obmedzenia

Bezprostredne po operácii je pacientkám odporúčané nosiť voľnejšie oblečenie. Pooperačná bolesť býva len mierna. Na tlmenie bolesti a nepohodlia, bývajú užívané bežne predajné lieky proti bolesti. Pacientky po labioplastike zvyčajne odchádzajú domov už na druhý deň po operácii. Je dobré, aby v období asi jedného týždňa po operácií pacientky zachovávali kľudový režim, vyhli sa dlhému sedeniu vrátane dlhších jázd autom a mali možnosť osobnej hygieny niekoľkokrát denne. Odporúča sa sprchovanie mydlom určeným na intímnu hygienu, či kvalitným jemným dezinfekčným mydlom po každej návšteve toalety a krytia oblasti rany intímnou vložkou.

Po zákroku bývajú operované partie veľmi opuchnuté. Je to následkom operačného opuchu a tiež následkom napustenia ohanbia injekčným anestetikom. Opuch vyvrcholí v prvých 48 až 72 hodinách po zákroku a postupne odznie za niekoľko týždňov. Pooperačná kontrola u lekára je zvyčajne po 7 dňoch od zákroku. Menšie opuchy môžu pretrvávať aj dlhšiu dobu a definitívny tvar získa operované miesto za približne 6 týždňov. Po tejto dobe môže pacientka opäť začať žiť pohlavným životom bez akýchkoľvek obmedzení.

Cenník zákroku

Labioplastika

Labioplastika 590 €
Korekcia malých pyskov ohanbia 400 €
Operácia fimózy- cirkumcízia 550 €
Frenuloplastika pre frenulumbreve penis  200 €
Anestéza do 2h  300 €
Anestéza nad 2h 300 € + 50 € za každú hodinu navyše
Objednajte sa Objednajte sa
cancel